top of page

GİZLİLİK POLİTİKASI

 

Protect Teknoloji olarak gizliliğinize saygı duyuyoruz.

Bu Gizlilik Politikası (“Politika”) GecKO’nun topladığı bilgileri nasıl kullandığı, kullanıcıların sorumlulukları ve GecKO’nun gizli bilgilerin korunmasına ilişkin kuralları hakkında kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Bu politika Web sitelerinin Şartlar ve Koşullarına ilişkin olarak kapsama dahil edilmiştir. ("Kullanma Şartları").

 

I.GecKO Uygulamamızın Topladığı Veriler ve Kişisel Veriler        

Kişisel kimlik bilgileriniz, tercihleriniz ve belli konular hakkında nasıl hissettiğinizi sadece siz bu bilgileri bize rızanızla verdiğiniz takdirde toplarız. Bu kapsamda;

 1. İş İlişkinizin Bulunduğu Firmanın Unvanı, Adresi, Telefonu; üyeliğiniz devam ettiği sürece tutulmaktadır.

 2. İş İlişkinizin Bulunduğu Firmanın Yetkilisinin; Adı-Soyadı, Telefon Numarası, E-Posta adresi, Kullanıcı Adı ve Şifresi; üyeliğiniz devam ettiği sürece tutulmaktadır.

 3. İş İlişkinizin Bulunduğu Firmanın; Sizi hangi geçiş grubuna dahil ettiği, geçiş yapabileceğiniz cihazların kimlik bilgisi, geçiş yapabileceğiniz gün ve saat aralıkları; geçişlerin kontrolünün sağlanması için üyeliğiniz devam ettiği sürece tutulmaktadır.

 4. İş İlişkinizin Bulunduğu Firmanın Alan adı ve uygulamamız ile entegre olan cihaz kimlik bilgileriniz ve cihazınıza tercihiniz doğrultusunda indirilen çerez bilgileri üyeliğiniz devam ettiği sürece tutulmaktadır.

 5. Eğer Personel iseniz; ad, soyad, e-posta adresi, cep telefon numarası zorunlu olarak, mobil uygulama kimliğinizi oluşturabilmemiz için alınır ve  üyeliğiniz devam ettiği sürece tutulmaktadır. Bunun yanında; araç plakanız, adres bilgileriniz, acil durumda aranacak kişinin adı, soyadı ve cep telefon numarası, maaş bilginiz; üyeliğiniz devam ettiği sürece tutulur.

 6. Eğer Personel iseniz; işe giriş ve çıkış saatleriniz ve izin olduğunuz günlerin bilgileri tutulmaktadır. Bu bilgiler 1 yıl boyunca tutulmaktadır ve personeli bulunduğunuz işyeri bu içeriği bilgisayarına 1 yıl içerisinde indirebilir.

 7. Eğer Personel iseniz; ad, soyad, personel kimlik bilginiz, GecKO’nun PDKS yöntemlerinden sabit etkiket uygulaması ile geçiş yapıyorsanız; sabit etikete olan mesafeniz 24 saat boyunca kayıt altında tutuluyor. Sonrasında imha edilir.(

 8. Eğer Personel iseniz; geçiş türünüz, geçiş yaptığınız kapı, geçiş yönü, geçiş zamanı verileriniz 60 günlük süre için tutulur ve personeli olduğunuz Şirket/Müşteri görüntülüyebilir ve indirebilir. 90 günlük sürenin sonunda imha edilir.

 9. İş İlişkinizin Bulunduğu Firmanın ve/veya Personel iseniz; mobil uygulamayı indirdiğinizde QR kod taraması için uygulamamız cihazınızın kamerasını kullanmaktadır. Uygulama sadece açıkken, kameranıza ulaşabilir. Kameranıza ulaşarak uygulamamızda herhangi bir kayıt tutulmamaktadır.

 10. Mobil uygulamamızı kullanıyorsanız; uygulama sadece açıkken lokasyon bilginize erişim izni istense de GecKO uygulaması sadece herhangi bir QR kod taradığınız anda lokasyon bilginize erişmektedir, başka bir zamanda lokasyon bilginize erişim sağlanmamaktadır. QR kod okutulduğunda erişilen  lokasyon bilginiz devam eden 24 saat içerisinde kayıt altında tutulur.

 11. 5651 Sayılı mevzuat gereği; tuttuğumuz erişim logları, ilgili mevzuat gereği zorunlu olan süre boyunca ve mevzuata uygun olarak tutulmaktadır. IP Adres, mobil/masaüstü kullanıcı türü, işletim sistemi, kullanılan tarayıcı ve versiyon sürümü, kullandığı protokol ve geçiş noktaları verileriniz zaman damgalı şekilde tutulmaktadır.Bu verilerin paylaşımı yapılmamaktadır.

 

II.GecKO Uygulamasında Toplanan Verileri Hangi Amaçla Kullanılır ?

 1. GecKO uygulaması ile size sunduğumuz ürün ve hizmetleri tedarik etmek ve bunları kullanmanız için,

 2. Hizmetlerle olan deneyiminizi geliştirmek ve özelleştirmek için,

 3. Ürünlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesini mümkün kılmak için,

 4. Bağlı olduğunuz işyeri ve/veya personeli olduğunuz işyerine organizasyonel destek verebilmek için,

 5. Size destek, yardım ve güncellemeler sağlamak için,

 6. Sorular ve şikayetlerle ilgilenmek için,

 7. Öncesinde rızanıza tabi olmak kaydıyla; size, güncellemeler ve bildirimler göndermek için

 8. Hizmetlerle ilgili bilgi sağlamak ve daha başka pazarlama ve reklam malzemeleri sağlamak için. İstediğiniz zaman, Web sitelerindeki hesap sayfasından bildirim tercihlerinizi değiştirerek, e-posta listemizden çıkmayı seçebilirsiniz. Her şekilde, sizin açık rızanız olmadan kişisel kimlik bilgilerinizi hiç bir reklamcıyla paylaşmayız;

 9. Kullanım Şartlarını ve/veya Şartlar ve Koşulları güçlendirmek için,

 10. Uyuşmazlık veya sizle bizim aramızdaki veya sizle diğer kullanıcılar veya üçüncü şahıslar arasındaki Hizmetlere bağlı ya da onlarla ilgili yasal süreçler durumunda harekete geçmek için,

 11. Bu politikada veya Kullanım Koşullarında belirtilen başka bir amaç için,

Bu kısımda belirtilen amaçlar, kullanıcılara ilişkin toplanan bilgilerin genel kullanılma amaçlarını ifade etmektedir. Protect Teknoloji’nin kişisel verilerini işleme amaçları ve kişisel verilerin işlenmesi hakkında diğer konularda bilgi almak için lütfen Protect Teknoloji’nin Kişisel Verilerinin Korunması Politikası'nı inceleyiniz.

 

III.3. Kişiler ile Paylaşım

Kişisel kimlik bilgilerinizi aşağıdaki durumlardan herhangi birinde veya sizin açık rızanıza bağlı olarak başkalarıyla paylaşabiliriz:

GecKO’ya sağladığınız bilgiler; öncelikle işvereniniz veya iş ilişkiniz içerisinde olduğunuz Müşterimiz olmak üzere, yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi için üçüncü kişilere aktarılabilir. Bu kapsamda bilgileriniz iş ortaklarımız ve ürün/hizmet tedariki kapsamında destek alınan tedarikçiler ile paylaşılabilecektir. Bu kapsamda bilgileriniz, bağlı olduğunuz işyeri ve/veya personeli olduğunuz işyeri ile paylaşılacaktır. Bununla birlikte, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek için bilgilerinizi paylaşmamız talep edildiğinde, bilgileriniz yetkili kişi, kurum ve kuruluşlar ile de paylaşılabilecektir. Bu paylaşılan verinin ne şekilde işlendiği ve paylaşılıp paylaşılmadığı ile ilgili olarak Paylaşılan tarafın Gizlilik Politikası ve Aydınlatma Metnine ulaşmanız gerekmektedir.

Kullanıcıların sağladığı bilgiler, kullanıcılara sunulan metinlerde belirtilen amaçlar ve hizmetin sunulabilmesi için gereken durumlar haricinde üçüncü kişilere aktarılmayacaktır.

 

IV.Bilgilerinizin Saklanması ve Korunması

Bilgileriniz, bilgileri toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar saklanmaktadır ve bu konudaki detaylı saklama sürelerine I. Başlıkta ulaşabilirsiniz. Mevzuatta bilgilerinizi saklamamız için özel bir süre öngörülüyor ise, bu süreye uygunluk sağlanmaktadır. GecKO, bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemleri, sunucuları ve veri tabanlarını, veri güvenliği tehditlerine (siber saldırı, hash vb.) karşı korumak için gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

Kullanıcı, GecKO tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul etmektedir.

 

V.Bilgilerinizin Doğruluğu ve Güncelliği

Kullanıcıların sağladığı bilgilerin doğruluğu ve güncelliği kullanıcıların sorumluluğundadır. Bilgilerinizin gerçeğe uygun olarak tarafımıza iletilmesi ve bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda güncellenmesi gerekmektedir. GecKO ile paylaşmış olduğunuz bilgileri, Protect Teknoloji Şirket Merkezi’ni arayarak veya bağlı bulunduğunuz işyeri ya da personeli olduğunuz iş yerine ulaşarak güncelleyebilirsiniz.

GecKO’ya bir başkası adına bilgi sağladığınızda, bu bilgilerin doğru olduğunu, bilgileri GecKO ile paylaşma hakkına sahip olduğunuzu/bu konuda yetkilendirildiğinizi taahhüt etmiş sayılırsınız.

 

VI.Mobil Uygulamada ve Bu Politikada Yapılan Değişiklikler

GecKO, sunulan hizmetleri, bilgileri, görselleri ve sair unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, kullanımını askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

GecKO, bu Politika üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Politika’nın güncel versiyonunu takip etmek, kullanıcının sorumluluğundadır.

 

VII.Sorumluluk

Hizmetlerimizin elektronik ortamda sunulması sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, gecikme, virüs, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan GecKO sorumlu değildir.

bulut-zemin.png

PRIVACY POLICY

 

As Protect Teknoloji (“GecKO”) we attach importance to the protection and confidentiality of the information of the users of the GecKO.

This confidentiality policy (“Policy”) aims to inform the Users about how GecKO uses the information obtained, responsibilities of the Users and the rules and procedures of GecKO for the protection of confidential information.

This policy is included in the Terms and Conditions of the Websites. ("Terms of Use").

 

I.Information and Personel Information Collected By GecKO App

GecKO collects your information and personal information, your preferences due to your consent. In this scope; GecKO collects the following data:

 1. Title, Address, Telephone of the Company with which you have a business relationship; It is stored as long as your membership continues.

 2. Name-Surname, Phone Number, E-Mail Address, User Name and Password of the Official of the company with which you have a business relationship. It is stored as long as your membership continues.

 3. Domain name of the company with which you have a business relationship and device identification information integrated with our application and your cookies. It is stored as long as your membership continues.

 4. If you are an employee; name, surname, e-mail address, mobile phone number are required in order to GecKO creates your mobile application identity. It is stored as long as your membership continues. Besides; Your license plate, address information, name, surname and mobile phone number of the person to be called in case of emergency, and your salary information are collected. . It is stored as long as your membership continues.

 5. If you are an employee;  rush our and the days you are off is collected. It is stored for one year. Your employer can download its computer system within one year.

 6. If you are an employee;  name, surname, personel ID and your instant distance to fixed QR tag. It is stored for 24 hours and then deleted. (Your instant distance to fixed QR tag is collected only if you use GecKO Personnel Tracking System.)

 7. If you are an employee;  your transit type, the gate you pass through, the direction of passage, and the time of passage are collected. It is stored for next 60 days and your employer can download its computer system within one year. End of the 90th day these data shall deleted.

 8. If you are an employee OR a person who has a business relationship the Company (Our Customer) you shall give your mobile phone camera access permission by the reason of GecKO app uses your camera to scan QR code.  GecKO only access your camera  when the app is open. None of any data is stored related to camera.  

 9. If you use GecKO mobile app: GecKO can only access your location information when it is open and scan a QR code. GecKO is not collected location data in any situation except scanning QR code. The collected location data is stored for next 24 hours.

 10. Access Logs is collected and stored for the period and under the conditions determined by the legislation No. 5651.

 11. Your IP Address, mobile/desktop user type, operating system, browser and version version used, protocols and gateways used are kept in a time-stamped manner. This data is not shared.

 

II.Purposes of Use of Information

 1. To provide products and services that we offer you with the GecKO application,

 2. To develop and improve services due to user experience.

 3. To develop and improve  our products,

 4. To support your employer or company that you have business relationship in the scope of GecKO application

 5. To support users including version updates.

 6. To conclude the requests and complaints of the users,

 7. To send you updates and notifications with your explict consent.

 8. To provide information about the Services and to provide other marketing and advertising materials. You can choose to opt out of our e-mail list at any time by changing your notification preferences from the account page on the Websites. In any case, we do not share your personally identifiable information with any advertiser without your express consent;

 9. To improve the Terms of Use and/or Terms and Conditions,

 10. To take action in case of conflict / legal process between users, GecKO and/or third parties in the scope of our services and products.

 11. For any other purpose specified in this policy or the Terms of Use,

The purposes set out in this section refers to the general use of information collected about users. For detailed information about Protect Teknoloji’s purposes of processing customer personal data and other issues related to the processing of personal data, please review the Personal Data Protection Policy.

 

III. Information Sharing with Third Parties

The information you provide to GecKO may be shared with third parties in order to achieve the above-mentioned purposes, below-mentioned situations or due to your explicit consent:

The information you provide to GecKO may be shared with third parties in order to achieve the above-mentioned purposes, primarily your employer or our Customer with whom you have a business relationship. In this context, your information may be shared with our business partners and service providers which support us within the scope of the supply of goods/services. However, when we are asked to share your information in order to fulfill our legal obligations, your information may also be shared with authorized persons, institutions and organizations.

You shall reach the Privacy Policy and Clarification Text of the Shared Party regarding how this shared data is processed and whether it is shared or not.

The information provided by the Users will not be transferred to third parties, except for the purposes specified in the texts provided to the users and when necessary to provide the service.

 

IV.Storing and Protecting Your Information

Your information is retained for the time required by our purpose to collect information and you can access detailed storing time period in section I.   If a special period is stipulated in the legislation for us to store your information, this period is respected. GecKO takes the necessary technical and organizational measures to protect the systems and databases where your information is stored against data security threats (cyberattack, hash, etc.).

The User acknowledges that he/she is fully responsible for the security, storage and prevention of learning by third parties of the system access tools (username, password, etc.) used in order to benefit from the services offered by GecKO.

 

V.Keeping Your Information Accurate and Up To Date

It is the User’s responsibility to keep the information provided to GecKO accurate and up to date. The information requested from you must be conveyed accurately and updated if there is any change. You may update the information you share with GecKO at any time by calling GecKO customer service.

When you provide information to GecKO on behalf of someone else, you undertake that you have the right to share this information with GecKO / you are authorized to do so.

 

VI.Mobil Changes to Application and This Policy

GecKO, reserves the right to change, suspend or stop all provided products and services, information, images and other items without prior notice.

GecKO reserves the right to make changes and updates to this Policy. It is the User's responsibility to follow the current version of the Policy.

 

VII.Responsibility 

GecKO is not responsible for any direct or indirect damages and expenses that may occur as a result of any errors, interruptions, delays, viruses, line and/or system failures that may occur during the providing of our services electronically.

bottom of page